Aktuality
rozhovor v ESCAPE - hradecký měsíčník - 9/2014 str. 30

Gurmán je ten, kdo ví, co chce. V Hradci se nám o gurmánské chuťové buňky stará zejména MLSOUN, a proto jsme navštívili             Mgr. Vendulu Jakubcovou, MLSOUNovu koordinátorku, aby nám prozradila něco víc.

-      MLSOUN. Už z názvu je patrné, že zde půjde hlavně o mlsání. Jak by jste úvodem čtenářům MLSOUNA představila? 

-      Mlsoun hledá ve světě chutí to nejlepší. Majitelé Kupčekovi se snažili všude ve světě nalézt to nejlepší, co by představili zákazníkovi. Proto v našich obchodech i v MLSOUNově kavárně a vinárně BOROMEUM v Hradci Králové nabízíme ten nejvybranější sortiment. Konkrétně v MLSOUNově kavárně a vinárně si můžete dát kávu s úžasným aroma, která je čerstvě pražena přímo pro naši kavárnu, gurmánské i odrůdové kávy ve světe nejoblíbenější - každý den můžete ochutnat cibetkovou kávu, k tomu čerstvé zákusky, speciálně vyrobené pro naši kavárnu, vína malých a rodinných vinařství z Moravy, ale také kvalitní a uznávaná vína ve světě. Obchod MLSOUN se sladkými dobrotami, jež máme v Hradci Králové a v Pardubicích, lze charakterizovat jako specialistu na čokoládu a kávu z celého světa. Naleznete tam až 300 druhů čokolád a 45 druhů káv včetně všech přístrojů na její přípravu. Od čokolády, jež je vyráběna z nejkvalitnějšího kakaa Criollo, přes Fair trade výrobky, temně hořké vysokoprocentní čokolády až po lahodnou bílou čokoládu s ovocem či dia výrobků. A to nejen klasické tabulky čokolád, máme různé čokoládové originální dárky, jako je například čokoládové nářadí, hřebíky či čokoládové sardinky. Milovník pralinek si MLSOUNa určitě zamiluje, jelikož jsme jich pečlivě vybrali 60 druhů od předních čokoládoven z celého světa. Z veškerého sortimentu si můžete nechat udělat dárkový koš od šikovné majitelky Marcelky, které je pro Vás v obchodě přítomna. MLSOUN Delikatesy v Hradci Králové si získá labužníky slaných pochutin jako jsou francouzské klobásky, sýry všech možných druhů, olivy, pesta, těstoviny, paštiky nebo „fois gras“. MLSOUNa prostě nelze navštívit a nic si neodnést :).

-      MLSOUN lidem přináší delikatesní zboží. Čokolády a káva z nejrůznějších konců světa. Jak u MLSOUNA lahůdky/dobroty vybíráte?

-      Dáváme si záležet na výběru, hledáme ve světě chutí, jak jsem již říkala. Nejdříve vše sami degustujeme a vybíráme. Náš vkus je jednoduchý, spokojíme se jen s tím nejlepším a to nabízíme našim zákazníkům:) Většina našeho zboží jsou stálice. Tím mám na mysli regionálně praženou kávu, gurmánské světoznámé kávy, ty nejlepší čokolády i pralinky z celého světa, francouzské klobásy, sýry... V tomto ohledu zkoušíme jen novinky od našich stálých dodavatelů a popřípadě rozšíříme sortiment o další delikatesu. Ovšem, co se týče vína... Naše výpravné cesty na Moravu by mohly vyprávět, kolik tomu vynakládáme úsilí, najít pro Vás ta nejlepší vína není hračka:) Naše vinotéka čítá 140 druhů vín od malých a rodinných vinařů z jižní Moravy. Svou důležitou úlohu hrají také světově známá vína z předních světových vinařských oblastí, která zajišťují komplexnost naší vinotéky.

-      Jaké největší poklady u MLSOUNA lidé najdou?

-      Každý si přijde na své, jen záleží, jestli preferuje slané či sladké, tím mám na mysli, směrovat jej do obchodu MLSOUNa či MLSOUNových Delikates. Ovšem, pokud se nemůže rozhodnout, na co má zrovna chuť, ať přijde do MLSOUNovy kavárny a vinárny BOROMEUM! Tam se ho hned u vchodu budou snažit svést dortíky domácí výroby ve vitríně, a pokud jim odolá, tak ho čeká další pokušení v podobě dvou velkých skříní plných těch nejlepších námi pečlivě vybraných vín z Moravy a ze světa. A kdo by odolal lahvince dobrého vína... Ke skleničce Vám naše Gábinka připraví sýrový či klobásový talíř, a vy už si jen můžete vychutnávat atmosféru historického centra BOROMEUM.

-      Vím, že v Mlsounově kavárně a vinárně Boromeum si lidé mohou vychutnávat nejen příjemné posezení, ale také degustace čokolád, kávy i vína. Prozraďte, jak taková degustace probíhá?

-      Přesně tak, pořádáme v BOROMEU četné degustace. Jednou za 14 dní ve středu je degustace odrůdových či gurmánských káv, čokolád, pralinek nebo slaných pochutin. Každý týden ve čtvrtek je degustace vína. Teď, v následujících měsících, po vinobraní, k nám zavítá spousta vinařů představit své nové ročníky, tak je na co se těšit. Každá degustace v mustru probíhá stejně. Předem se samozřejmě snažíme dát o degustaci vědět co největší skupině lidí, máme svoji databázi (do které se můžete přihlásit na stránkách mlsoun.eu), kterou obesíláme pozvánkami. Poté se degustace pořádá v salónku MLSOUNovy kavárny a vinárny BOROMEUM, kde je příjemné a soukromé prostředí. Většinu degustací vede Petr Kupček, majitel kavárny, a to ať už se jedná o degustaci vína, kávy, rumů či sýrů. Každá degustace s jeho výkladem je nesmírně poutavá a zajímavá, jelikož propojuje celý MLSOUNův svět dohromady. Je znát, že ví, o čem mluví a takové povídání se Vám jen tak neoposlouchá, a to Vám říkám z vlastní zkušenosti. Samozřejmě k výkladu patří ta sama konkrétní degustace, o kterou se ve většině případů starám já. Během degustace pocítíte právě ten perfektní MLSOUNův servis.

-      V rámci doprovodných aktivit jste pořádali MLSOUNOVU Fotosoutěž o hodnotné ceny. Přibližte, o co vlastně šlo a jak to celé probíhalo?

-      Prvotní myšlenka vznikla na popud několika fotografů, jež si chtěli místo pronajmout. Interiér MLSOUNovy kavárny a vinárny BOROMEUM je v honosném prvorepublikovém stylu a je tak v souladu s prvotřídním sortimentem a pečlivě proškolenou obsluhou, ale je i velice fotogenický. Když jsme viděli fotografie, které u nás byly pořízeny, rozhodli jsme se dát šanci širšímu portfóliu fotografů, a to i amatérským. Uspořádali jsme proto  FOTOsoutěž na téma „Žena a víno, žena a čokoláda...“. Aby byla soutěž pro účinkující co nejvíce zajímavá, sehnali jsme několik partnerů, kteří do toho šli s námi, podpořili nás mediálně či cenami pro fotografy. Konkrétní partneři jsou na letáčcích Fotosoutěže a na našich FB stránkách. Tímto jim ještě jednou děkuji. Fotosoutěž se uzavřela 20.srpna a vybrali jsme 13 vítězných fotografií na základě veřejného hlasování. Proč 13? Výstupem Fotosoutěže totiž nebude jen vernisáž, která proběhne 10. září v MLSOUNOvě kavárně a vinárně BOROMEUM a roadshow po významných místech Hradce Králové, ale také kalendář na rok 2015. A vzhledem k zájmu veřejnosti, napřesrok uspořádáme druhý ročník. Je to zas něco jiného v Hradci, co se týče kulturního přispění, nemyslíte?:)

-      Je něco, na co se můžeme v následujících měsících těšit? Chystá MLSOUN nějaké další akce pro veřejnost?

-      Jelikož začíná vinobraní, a my se rádi účastníme takových akcí, tak MLSOUN v září nebude vědět, kam dříve skočit. Budeme na veškerých vinařských akcích v okolí. Dále budou probíhat degustace, jak jsem povídala předtím, ale to není nic nového:) Novinkou u nás jsou zábavné pondělky. Sudé věnujeme MLSOUNově turnaji v Texas Holdem POKER a v liché pondělky se náš salónek promění na KINOKAVÁRNU a promítne nějaký kultovní film, například máme v plánu Pulp Fiction, jako přípravu na naši tématickou party v říjnu. V první polovině roku jsme pořádali valentýnský večer ve stylu Velkého Gatsby, a od září se můžou naši zákazníci přijít pobavit na tématické party jako je francouzský večer s raclette nebo party Pulp fiction s taneční soutěží. Jednou měsíčně bude vyhrazen večer pro pány či pro dámy s bohatým a překvapivým programem a také se můžete těšit na „seznamku“ u MLSOUNa. Čeká nás 9ti chodové menu snoubené s víny, ale také kurz domácího someliéra/baristy/barmana, dětská odpoledne, vernisáže, výstavy... V plánu toho máme strašně moc, stačí se podívat na stránky mlsoun.eu, kde je přehledný harmonogram do konce roku.

-      Má MLSOUN nějaká přání, kterých by chtěl dosáhnout?

-      Snažíme se být nejlepší v tom, co děláme. Forma rodinného podniku tomu dodává přátelské a domácí prostředí. Naše filozofie se opírá o perfektní servis. A v tom hodláme pokračovat a zdokonalovat se. MLSOUN je zajímavý tím, že to není jen obchod či kavárna, ale že je pořád někde vidět, chce se o Vás starat a bavit Vás. Máme své stálé zákazníky, kteří se k nám rádi vracejí. Na degustacích potkávám stále ty samé tváře, což jsem samozřejmě velice ráda, ale není škoda, že zbytek lidí v Hradci si stěžuje, že se nemá kam jít pobavit, že se nikde nic neděje? My nabízíme tolik akcí a degustací, kromě klidného úterka (ten se vybouří 11.11. na Svatomartinská vína), se u nás dennodenně něco děje. Naše přání je tohle změnit a naučit lidi chodit do MLSOUNovy kavárny a vinárny BOROMEUM. Chápu, že jsme na kopci, ale stojí to za to:)

-      Závěrem, na co by jste čtenáře pozvala? Popřípadě, co by jste jim vzkázala?

-      Ráda bych je pozvala na nejbližší větší akci a to 10.9. na vernisáž MLSOUNovy FOTOsoutěže, a také na všechny nadcházející události, o nichž jsem mluvila. Rádi Vám zajistíme firemní či soukromé akce na zakázku. Dle Vašeho přání připravíme degustaci vína/ destilátů/ čokolády nebo i snoubení vína s čokoládou, je to jen na Vás... Na takové akce máme vyhrazen salónek, kde budeme aktuálně pořádat i svatební večer pro naše stálé zákazníky nebo můžeme přijet my za Vámi do Vaší firmy, na Vaši zahradu, prostě kamkoliv. Doufám, že jsem Vám tímto dostala MLSOUNa do podvědomí a už se těšíte na některou z akcí jako my se těšíme na Vás:)

 Více informací Vám rádi zašleme. Prosím zaregistrujte Váš e-mail na hlavní stránce.
Nebo se informujte na telefonním čísle 725 88 55 96 , e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Více informací k akcím a degustacím (či k čemukoliv dalšímu) Vám rádi zašleme. Prosím zaregistrujte Váš e-mail na hlavní stránce.
Nebo se informujte na telefonním čísle
 725 88 55 96 
/ e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vážení zákazníci, dovolte nám Vás informovat o otevírací době našich provozoven v době Vánoční a Novoroční


MLSOUN - Hradec Králové, Pardubice, Nové Město nad Metují
sobota        22.12.    9:00 - 16:00
neděle         23.12.    9:00 - 16:00
pondělí        24.12.    Štědrodenní Mlsounův punč 9:00 - 12:00, po 12:00 zavřeno
úterý           25.12.    zavřeno
středa         26.12.    zavřeno
čtvrtek         27.12.    9:00 - 17:00
pátek           28.12.    9:00 - 17:00
sobota         29.12.    9:00 - 12:00
neděle         30.12.    zavřeno
pondělí        31.12.    9:00 - 12:00
úterý           1.1.2013 zavřeno


MLSOUNova kavárna a vinárna BOROMEUM
sobota         22.12.    10:00 - 24:00
neděle         23.12.    12:00 - 20:00
pondělí        24.12.    Štědrodenní Mlsounův punč 10:00 - 12:00, po 12:00 zavřeno
úterý           25.12.    zavřeno
středa         26.12.    10:00 - 22:00
čtvrtek         27.12.    10:00 - 22:00
pátek           28.12.    10:00 - 24:00
sobota         29.12.    10:00 - 24:00
neděle         30.12.    12:00 - 20:00
pondělí        31.12.    10:00 - 02:00,  od 19:00 Silvestr plný chutí a zážitků
úterý           1.1.2013 zavřeno

Těšíme se na Vaší návštěvu!čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun čokoládovna mlsoun